"Zadbaj o zdrowie swoich bliskich - pierwsza pomoc przedmedyczna. Kampania społeczna na terenie Wojkowic skierowana do seniorów i dzieci - grup międzypokoleniowych.”

W dniu 03.11.2016 roku w Przedszkolu imienia Przyjaciół Bajek odbyło się kolejne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób starszych i dzieci poprzez przeprowadzenie kampanii społecznej na temat pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sposobów podejmowania interwencji, gdy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie.
Projekt adresowany jest do grupy seniorów związanych ze stowarzyszeniem Aktywny Wojkowicki Senior, dzieci z Przedszkola im. Przyjaciół Bajek oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Poprzez pokazy dotrzemy do adresatów pośrednich – rodziców dzieci i nauczycieli.
Projekt w całości jest realizowany przez naszych członków, którzy posiadają Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz tutuł Ratownika Medycznego.

W szkoleniu udział wzięły wszystkie grupy dzieci z przedszkola. Poprzez zabawę dzieci poznały podstawowe schematy zachowań w sytuacji gdzie zagrożone jest ludzkie życie, sposoby wzywania pomocy oraz jak prawidłowo poinformować telefonicznie służby ratunkowe.
Przedszkolaki miały okazję również zapoznać się ze sprzętem medycznym będącym na wyposażeniu naszej jednostki.
W zajęciach praktycznych dzieci próbowały swoich umiejętności w prowadzeniu resuscytacji.<< Aktualności

Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved