Pożar trawy i śmieci na nieużytkach w Wojkowicach - jedna osoba poszkodowana.

W dniu 17.03.2015 roku zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy na nieużytkach w Wojkowicach na ulicy majora Henryka Sucharskiego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia, KDR ustalił, iż pożarem objęty jest obszar około 50 m2 trawy na nieużytkach oraz dzikie wysypisko śmieci znajdujące się w bliskiej odległości altanki działkowej. Na miejscu próbę gaszenia ognia podjęła nietrzeźwa osoba postronna, która znajdowała się bezpośrednio w strefie zagrożenia i lekko podtruła się dymem, w związku z tym KDR poprosił o zadysponowanie na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej ze strefy zagrożenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (tlenoterapia bierna), podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się śmieci przy użyciu szybkiego natarcia oraz przekazaniu poszkodowanego przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Przybyły na miejsce lekarz po przebadaniu poszkodowanego nie stwierdził konieczności hospitalizacji.

Typowa akcja pożaru trawy dla tej pory roku mogła zakończyć się tragicznie, po mimo apeli i próśb bezmyślność ludzi nadal wygrywa.

SiS biorące udział w zdarzeniu:

409[S]55 - SLRt Peugeot Boxer - OSP Żychcice

Zespół Ratownictwa Medycznego
<< Aktualności

Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved