Pożar części samochodowych na otwartym terenie warsztatu samochodowego w Wojkowicach.

W dniu 11.07.2015 roku zostaliśmy zadysponowani do pożaru części samochodowych na otwartym terenie warsztatu samochodowego w Wojkowicach na ulicy Marii Skłodowskiej - Curie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia naszego zastępu jako pierwszego, KDR zastał pożar części samochodowych na terenie warsztatu samochodowego na powierzchni 15x5 m. Pożarem częściowo objęty był zamknięty blaszany garaż o wymiarach 5x8x2 m., w którym również przechowywano części samochodowe, oraz wiata z małym składem węgla. W bezpośrednim zagrożeniu znajdowały się dwa murowane budynki: lakiernia oraz warsztat.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięcia dopływu prądu do budynków, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się części, w tym jeden prąd wody do wnętrza blaszanego garażu. W dalszej fazie działań schładzano budynki lakierni oraz warsztatu, sprawdzono również pomieszczenie, w którym znajdowały się kompresory oraz kotłownię.
W wyniku pożaru spaleniu uległy części samochodowe (elementy karoserii, zderzaki, opony, fotele), skład węgla oraz część blaszanego garażu.
Miejsce zdarzenia zostało przekazane przybyłemu na miejsce właścicielowi.

SiS biorące udział w zdarzeniu:

401[S]21 - GBARt 2,5/25,5 Renault Range D14 - JRG Będzin
401[S]25 - GCBA 8/50 - Renault Kerax - JRG Będzin

409[S]54 - GCBA 6/32 Jelcz - OSP Żychcice

Policja<< Aktualności

Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved