Dwa potrącenia pieszych w Wojkowicach.

W dniach 11 i 18 październik w Żychcicach obok sklepu Netto dosżło do potrąceń pieszych.

11.10.2016
Około godziny 19:00 w wyniku niezachowania szczególnej ostrożności kierujący pojazdem jadącym od Piekar Śląskich potrącił dwie kobiety przechodzące przez przejście dla pieszych obok Kościoła w Żychcicach. Na miejsce przybyły dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Jedna z poszkodowanych kobiet została przetransportowana do szpitala.

18.10.2016
Około godziny 19:00 na trzecim przejściu dla pieszych w kierunku Piekar Śląskich w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu przez kierującego pojazdem jadącym od Będzina doszło do potrącenia kobiety.
Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego który przetransportował poszkodowaną do szpitala.

W obu przypadkach obrażenia u osób poszkodowanych okazały się nie groźne i szybko zostały wypisane do domu. Trzy przejścia dla pieszych zlokalizowane są w bliskiej odległości od siebie, nad środkowym zamontowana została pulsująca sygnalizacja świetlna, która jest bardzo dobrze widoczna z obu kierunków, po mimo tego w tak krótkim czasie doszło dwukrotnie do potrąceń pieszych znajdujących się na przejściach dla pieszych.

W obu tych zdarzeniach na miejscu jako świadkowie znaleźli się ratownicy z naszej jednostki, którzy niezwłocznie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.<< Aktualności

Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved