Kolizja drogowa w Wojkowicach.
W dniu 20.07.2020 roku zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowe w Wojkowicach przy ulicy Jana III Sobieskiego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia naszego zastępu jako pierwszego, KDR zastał rozbite dwa pojazdy: osobowy marki Fiat Tipo oraz Dacia Dokker typu van.
Obaj kierujący pojazdami opuścili je przed przybyciem służb ratunkowych, ruch w obu kierunkach został zablokowany. Jeden z kierujących pojazdem
w wyniku zdarzenia zasłabł. Po dotarciu na miejsce zdarzenia Zespołów Ratownictwa Medycznego obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy jednej z kierujących osób,
odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu instalacji gazowej w jednym z pojazdów, przestawieniu
jednego z pojazdów na pobocze przy wykorzystaniu wózków transportowych, sorpcji i neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni.
SiS biorące udział w zdarzeniu:
401[S]21 - GBARt 2,5/25,5 Renault Range D14 - JRG Będzin
401[S]43 - SRt Steyer 13S21 - JRG Będzin
409[S]54 - GCBARt 5/32 Scania P370 - OSP Żychcice
Zespół Ratownictwa Medycznego - 2
Policja
<< Aktualności
Copyright © 2010 - 2025 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved