Kolejny tragiczny wypadek na drodze S1 w Mierzęcicach.

W dniu 12.11.2016 roku po godzinie 11:00 doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych i mikrobusa, w wyniku zdarzenia śmierć poniosły na miejscu 3 osoby.

Po przybyciu na miejsce JOP KDR ustalił, że doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych (jeden z pojazdów Toyota Avensis pozostawał na jezdni, drugi pojazd Opel Astra po dachowaniu zawisł na barierach energochłonnych i znajdował się poza jezdnią). W wypadku brał udział również mikrobus, który wjechał do przydrożnego rowu.
W dwóch samochodach osobowych pozostawali uwięzieni kierowcy, pasażerka Opla Astra znajdowała się poza pojazdem. Ośmiu pasażerów i kierowca opuściło mikrobus o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych nie odnosząc w zdarzeniu żadnych obrażeń. Droga w obu kierunkach została całkowicie zablokowana.
Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz równoczesnym wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do uwięzionych kierujących i ewakuacji ich z pojazdów. Lekarz stwierdził zgon obu kierowców oraz pasażerki samochodu osobowego Opel. Pasażerowie mikrobusu odjechali z miejsca zdarzenia podstawionym pojazdem zastępczym. Po wykonaniu czynności wyjaśniających przyczyny wypadku przez funkcjonariuszy Policji i Prokuratora dalsze działania JOP polegały na neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu i zmyciu jezdni wodą. Na czas prowadzonych działań Policja zorganizowała objazdy. W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Toyota Avensis, samochód osobowy Opel Astra, przód mikrobusu Mercedes Sprinter oraz uszkodzeniu uległa bariera energochłonna na długości około 4 metrów.

SiS biorące udział w zdarzeniu:
401[S]21 - GBARt 2,5/25,5 Renault Range D14 - JRG Będzin
401[S]23 - GBARt 2,5/25,5 Renault Midlum - JRG Będzin - PA Siewierz

409[S]15 - GCBA 5/32 Scania P340 - OSP Mierzęcice

Policja - 2
Prokurator
Zespół Ratownictwa Medycznego - 2
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Pomoc Droogwa - 3

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Źródło opisu: KP PSP Będzin 

<< Aktualności

Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved