Kolejna seria groźnych wypadków drogowych ze skutkami śmiertelnymi w
naszym powiecie.


W dniach 2 września, 24 września i 7 października 2016 roku na drogach naszego powiatu doszło do tragicznych w skutkach wypadków drogowych, w których łącznie śmierć poniosło 8 osób.

02.09.2016 roku, Boguchwałowice DK 78
Po przybyciu na miejsce zastępu JOP KDR ustalił, że samochód osobowy uderzył w drzewo, w wyniku zderzenia pojazd rozpadł się na dwie części. Dwie osoby poszkodowane bez funkcji życiowych z obrażeniami uniemożliwiającymi podjęcie resuscytacji znajdowały się na poboczu jezdni – przybyły na miejsce ZRM stwierdziło zgon obu poszkodowanych. Kolejne dwie osoby przebywały w przedniej części wraku pojazdu, osoby te były uwięzione. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyto poszkodowanych. Lekarz stwierdził zgon pasażera. Po długotrwałej reanimacji kierującego pojazdem Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Równocześnie przeszukano teren wokół miejsca zdarzenia celem wykluczenia kolejnych osób poszkodowanych. Dalsze nasze działania polegały na neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz zmyciu i uprzątnięciu jezdni z rozbitych elementów karoserii. Miejsce zdarzenia zostało oświetlone na czas prowadzonych działań przez Policję oraz Prokuratora. W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Audi A6.

SiS biorące udział w zdarzeniu:
401[S]21 - GBARt 2,5/25,5 Renault Range D14 - JRG Będzin
401[S]23 - GBARt 2,5/25,5 Renault Midlum - JRG Będzin - PA Siewierz

409[S]27 - GLM Opel Vivaro - OSP Góra Siewierska
409[S]70 - GBA 2,5/16 - OSP Boguchwałowice
Zespół Ratownictwa Medycznego - 3
Policja - 5
Prokurator
Pomoc Drogowa


24.09.2016, Wojkowice Kościelne DK 86
Przybyłe na miejsce zastępy JOP zastały samochód osobowy BMW, który uderzył w tył mini autokaru Iveco. Pojazdy pozostawały na jezdni, droga w kierunku Katowic została zablokowana. Pasażer BMW oraz kierujący autokarem znajdowali się pod opieką ZRM, kierujący BMW pozostawał uwięziony w pojeździe. W autokarze nie stwierdzono obecności pasażerów. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR, wykonaniu przy użyciu sprzętu hydraulicznego dostępu do uwięzionego kierowcy i przekazaniu poszkodowanego ZRM. Kierujący oraz pasażer BMW zostali przetransportowani do Szpitala. Po wykonanych czynnościach wyjaśniających przez funkcjonariuszy Policji dalsze działania JOP polegały na uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych. W trakcie prowadzonych działań KDR uzyskał informację, że pasażer samochodu osobowego zmarł w Szpitalu. W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy BMW oraz tył mini autokaru Iveco.

SiS biorące udział w zdarzeniu:
401[S]23 - GBARt 2,5/25,5 Renault Midlum - JRG Będzin - PA Siewierz

409[S]15 - GCBA 5/32 Scania P340 - OSP Mierzęcice
409[S]42 - SLRt Fiat Ducato - OSP Wojkowice Kościelne

Zespół Ratownictwa Medycznego - 3
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Policja - 5
Pomoc drogowa - 2


07.10.2016 roku, Siewierz DK 78
Po dojeździe na miejsce zastępu PA Siewierz KDR ustalił, że w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Przed przybyciem JOP dwie nieprzytomne osoby z samochodu osobowego zostały przez ZRM ewakuowane na zewnątrz, nieprzytomny kierujący pozostawał uwięziony w pojeździe, droga w obu kierunkach została całkowicie zablokowana. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy pomocy narzędzi hydraulicznych do uwięzionego kierowcy, ewakuacji i przekazaniu poszkodowanego ZRM oraz pomocy ZRM w resuscytacji dwóch osób poszkodowanych. W trakcie prowadzonej RKO Lekarz stwierdził zgon dwóch osób. Trzecia osoba poszkodowana odzyskała funkcje życiowe i została przetransportowana śmigłowcem LPR do Szpitala. Po wykonaniu czynności przez techników policyjnych oraz Prokuratora dokonano sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięto drogę z pozostałości po wypadku. Po zakończonych działaniach Dyżurni SK uzyskali informację, że trzecia osoba poszkodowana w wypadku zmarła w Szpitalu. W wyniku zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Toyota, przód samochodu ciężarowego Renault oraz znak drogowy.

SiS biorące udział w zdarzeniu:
401[S]22 - GBA 2,5/24 Renault Midlum - JRG Będzin
401[S]23 - GBARt 2,5/25,5 Renault Midlum - JRG Będzin - PA Siewierz
401[S]90 - SLRR Land Rover Freelander 2 - JRG Będzin

409[S]37 - GLBMRt 0,2/0,4 Ford Transit - OSP Siewierz
409[S]39 - GBA 2/17 Renault Midliner - OSP Piwoń

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Zespół Ratownictwa Medycznego - 3
Policja - 4
Prokurator
Pomoc drogowa - 2


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Źródło opisu: KP PSP Będzin 

<< Aktualności

Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved