Wypadek samochodu rajdowego na trasie 6 Rajdu Zamkowego.

W dniu 22.05.2016 roku podczas zabezpieczenia 6 Rajdu Zamkowego, doszło do wypadku samochodu rajdowego na 2 Odcinku Specjalnym w Rogoźniku.

Zgłoszenie o wypadku samochodu rajdowego na Odcinku Specjalnym otrzymaliśmy od kierownika odcinka specjalnego, które natychmiast zostało przekazane do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Będzinie.
Na miejsce zdarzenia udaliśmy się wraz z zastępem OSP Dobieszowice oraz Zespołem Ratownictwa Medycznego. Po dotarciu naszego zastępu KDR ustalił, że samochód rajdowy wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu koziołkując. W pojeździe znajdował się kierowca oraz pilot, w chwili przybycia służb ratunkowych osoby te były już przytomne, z relacji świadków wynika, iż tuż po zdarzeniu obaj poszkodowani utracili chwilowo przytomność. Po przebadaniu przez lekarza kierowca samochodu został przetransportowany do szpitala.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu i odłączeniu akumulatora, pomoc w ewakuacji kierowcy z pojazdu (pilot sam opóścił pojazd) oraz uprzątnięciu i zmyciu jezdni. W wyniku zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległ samochód Renault Clio.

SiS biorące udział w zdarzeniu:
401[S]22 - GBA 2,5/24 Renault Midlum - JRG Będzin

409[S]07 - GBA 2,5/16 Star - OSP Dobieszowice
409[S]55 - SLRt Peugeot Boxer - OSP Żychcice

Zespół Ratownictwa Medycznego - 2
Policja


Film z momentu wypadku.<< Aktualności

Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved