Pożar mieszkania w Wojkowicach - jedna osoba poszkodowana.

W dniu 14.01.2016 roku zostaliśmy zadysponowani do pożaru mieszkania w Wojkowicach na ulicy Jana III Sobieskiego.

Po równoczesnym dojeździe na miejsce zdarzenia wraz z zastępami z JRG Będzin, KDR zastał pożar pomieszczenia nad garażem, zaadaptowanego na mieszkanie, z informacji od świadków wynikało, iż w mieszkaniu znajduje się kobieta.
Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, równoczesnej ewakuacji osoby poszkodowanej przy użyciu deski ortopedycznej przez ratowników z JRG Będzin pracujących w aparatach ochrony dróg oddechowych, wprowadzeniu naszych ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych do wnętrza mieszkania i podaniu jednego prądu wody na palące się mieszkanie. Udzieleniu KPP poszkodowanej kobiecie oraz przekazanie jej przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po zakończonej akcji gaśniczej, wyrzucono wszystkie tlące się materiały z mieszkania.
W wyniku pożaru spaleniu uległo całe wyposażenie mieszkania, osobę poszkodowaną przetransportowano do Centrum Leczenie Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, do ratowników zgłosiła się również osoba postronna która doznała poparzeń rąk próbując ewakuować osobę poszkodowaną z mieszkania przed przybyciem Straży Pożarnej.

SiS biorące udział w zdarzeniu:
401[S]21 - GBARt 2,5/25,5 Renault Range D14 - JRG Będzin
401[S]25 - GCBA 8/50 Renault Kerax - JRG Będzin
401[S]53 - SCH 40 Volvo FM12 - JRG Będzin

409[S]49 - GCBA 5/32 Jelcz - OSP Wojkowice
409[S]54 - GCBA 6/32 Jelcz - OSP Żychcice

Zespół Ratownictwa Medycznego - 2
Patrol Policji


<< Aktualności

Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved