Podsumowanie działalności ratowniczo - gaśniczej w roku 2022.

Podsumowanie działalności ratowniczo - gaśniczej w 2022 roku.

W roku 2022 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie dysponowało naszą jednostkę do 158 działań ratowniczo - gaśniczych oraz ćwiczeń na terenie naszego miasta, jak również poza nim, jest to o 13 interwencji więcej niż w roku 2021.
4% naszych interwencji to działania związane z pomocą Ukrainie.

Podobnie jak w latach ubiegłych nasza jednostka była jedną z najbardziej mobilnych i najczęściej dysponowanych jednostek ze wszystkich jednostek OSP powiatu będzińskiego. W zestawieniu wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, nasza jednostka jest trzecia pod względem ilości podejmowanych interwencji.

Na terenie miasta Wojkowice interweniowaliśmy 137 razy (87% wszystkich interwencji), 21 razy nasza jednostka wyjeżdżała do działań ratowniczo - gaśniczych oraz ćwiczeń poza teren Wojkowic, były to interwencje w:
Będzinie - 5 interwencji,
Piekarach Śląskich - 4 interwencje,
Bobrownikach - 3 interwencje,
Czeladzi - 1 interwencja,
Katowicach - 1 interwencja,
Miasteczku Śląskim - 1 interwencja,
Rogoźniku - 1 interwencja,
Sączowie - 2 interwencje,
Sławkowie - 1 interwencja,
Sosnowcu - 1 interwencja,
Świerklańcu - 1 interwencja.


W minionym roku braliśmy udział w działanaich gaśniczych na terenie Nadleśnictwa Świerklaniec, w którym to wybuchł 21 maja duży pożar lasu. Do działań skierowana została Kompania Gaśnicza nr 1 "Będzin", w akcji brało udział blisko 90 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Informację o wszystkich naszych interwencjach znajdują się tutaj: Archiwum 2022
<< Aktualności


Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved