Podsumowanie roku 2015.

Podsumowanie działalności ratowniczo - gaśniczej w 2015 roku.

W roku 2015 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie dysponowało naszą jednostkę do 166 działań ratowniczo - gaśniczych oraz ćwiczeń na terenie naszego miasta jak również poza nim. Jest to o 63% więcej interwencji niż w roku 2014.
W stosunku do 2014 roku o 61% wzrosła ilość interwencji związanych z pożarami.
Podobnie jak w latach ubiegłych nasza jednostka była jedną z najbardziej mobilnych i najczęściej dysponowanych jednostek ze wszystkich jednostek OSP powiatu będzińskiego.
W zestawieniu wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, nasza jednostka jest druga pod względem ilość interwencji, jest to zarazem rok z największą ilością interwencji w historii naszej jednostki.

Miesiące lipiec i sierpień z powodu panującej suszy sprawiły zwiększoną ilość interwencji w tym okresie niż w latach ubiegłych, było ich aż 54, z czego 41 w sierpniu. Były to głównie interwencje związane z pożarami traw na nieużytkach.

Na ternie miasta Wojkowice interweniowaliśmy 155 razy (93% wszystkich interwencji), 11 razy nasza jednostka wyjeżdżała do działań ratowniczo - gaśniczych poza teren Wojkowic, były to interwencję w: Będzinie, Rogoźniku, Bobrownikach, Czeladzi, Piwoni, Piekarach Śląskich.

Na terenie miasta Wojkowice odnotowano łącznie 210 interwencji, w tym: 156 pożarów, 48 miejscowe zagrożenia i 7 alarmów fałszywych.

W minionym roku braliśmy udział w kilku poważniejszych i trudnych akcjach:
Pożarze pustostanu w Wojkowicach,
Pożarze na terenie zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych w Czeladzi,
Pożarze pustostanu w Wojkowicach Pożarze części samochodowych na terenie warsztatu samochodowego w Wojkowicach,
Dwóch rozległych i groźnych pożarach trawy na nieużytkach, w działaniach udział brał śmigłowiec gaśniczy,
Wypadku drogowym w Wojkowicach.
Informację o tych wszystkich interwencjach znajdują się tutaj: Archiwum 2015<< Aktualności


Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved