Działania prewencyjne związane z koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie Wojkowic.

W dniach 08.04.2020 roku, 15.04.2020 roku i 17.04.2020 roku nasza jednostka prowadziła działania prewencyjne związane z koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie Wojkowic.

W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 na świecie, nasza jednostka brała udział dotychczas trzykrotnie w działaniach prewencyjnych i wspomagających na terenie miasta Wojkowice. Wszystkie te działania skierowane były bezpośrednio do naszych mieszkańców.

W dniu 08.04.2020 roku nasi druhowie pomagali w akcji dostarczania świątecznych paczek mięsnych przygotowanych przez Zakłady Mięsne Duda w Sosnowcu oraz Cedrob S.A. przy udziale Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojkowicach, Rada Seniorek i Seniorów w Wojkowicach oraz Burmistrza Wojkowic Tomasz Szczerba.
Paczki zostały skierowane dla wojkowickich seniorów, którzy ze względu na pandemię koronawiursa SARS-CoV-2 zmuszeni są do pozostania w swoich domach.

W dniach 15-go i 17-go kwietnia bierzącego roku razem z burmistrzem Wojkowic Tomaszem Szczerbą oraz druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej Wojkowice oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Wojkowice - Kamyce dostarczyliśmy do skrzynek pocztowych maseczki w ramach akcji #maseczkaDlaMieszkańca, maseczką są szytę dzięki inicjatywie Wojkowice szyją dla medyków.

Maseczki zostaną dostarczone wszystkim mieszkańcom naszego miasta, prosimy uzbroić się w cieprliwość, maszyny do szycia działają na 150%.
Dotychczas maseczki trafiły do mieszkańców osiedli przy ulicach:
osiedle Plaka,
ul. Gustawa Moricnka,
ul. majora Henryka Sucharskiego,
ul. Jana III Sobieskiego.

<< Aktualności

Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved