"Zadbaj o zdrowie swoich bliskich - pierwsza pomoc przedmedyczna. Kampania społeczna na terenie Wojkowic skierowana do seniorów i dzieci - grup międzypokoleniowych.”

W dniu 25.10.2016 roku w naszej remizie rozpoczęliśmy pierwsze szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej z grupą seniorów ze Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior.

Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób starszych i dzieci poprzez przeprowadzenie kampanii społecznej na temat pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sposobów podejmowania interwencji, gdy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie.
Projekt adresowany jest do grupy seniorów związanych ze stowarzyszeniem Aktywny Wojkowicki Senior, dzieci z Przedszkola im. Przyjaciół Bajek oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Poprzez pokazy dotrzemy do adresatów pośrednich – rodziców dzieci i nauczycieli.
Projekt w całości jest realizowany przez naszych członków, którzy posiadają Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz tutuł Ratownika Medycznego.

Pierwsze szkoelnie przeprowadzone zostało wśród naszych seniorów ze stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior. Zajęcia odbyły się w naszej remizie.
Program szkolenia obejmował zagadnienia związane z prawidłowym zgłaszaniem zdarzeń do poszczególnych dyspozytorów służb ratunkowych, resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) oraz podstawowe zabiegu resuscytacyjne (BLS) u dorosłych i dzieci.<< Aktualności

Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved