Pożar zakładu przetwórsta mięsnego "NIK-POL" w Bobrownikach.

23.04.2007 roku o godzine 18:36 nasza jednostka tuż po powrocie z pożaru poszycia leśnego w Sączowie została zadysponowoana do pożar Zakładu Przetwórsta Mięsnego "NIK-POL"w Bobrownikach. Do pożaru zadysponowoano zastęp GCBA 6/32 JELCZ.

Na miejsce zdarzenia przybywają zastępy GBA 2/17 – JRG Piekary Śląskie i GCBA 6/32 z OSP Bobrowniki. Dowódca sekcji po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdza, że pożarem objęta jest wewnętrzna część korytarza technologicznego (pomiędzy starą a nową częścią zakładu) oraz występuje silne zadymienie na poddaszu hali magazynowej. Ponadto pali się gaz na rozszczelnionym gazociągu w sąsiedztwie, którego znajdują się palety z butlami (mieszanina tlen i CO 2), baterie po 8 butli każda po 150 litrów). Pożar rozprzestrzenia się na całe poddasze obiektu. Zagrożona jest cała stara hala produkcyjna oraz sąsiednie hale, w których produkowane są wędliny oraz inne artykuły mięsne. Od właściciela zakładu otrzymano informację, że wszyscy pracownicy opuścili zakład i znajdują się na placu wewnętrznym. Dowódca wydaje rozkaz podania jednego prądu wody i jednego prądu piany na zagrożone butle oraz nakazuje ewakuację palet z butlami. Ze względu na rozmiary zdarzenia oraz rozprzestrzeniający się pożar prosi o zadysponowanie dodatkowych sił i środków (trzech plutonów gaśniczych).
Działania gaśnicze zakończone zostały o godzinie 23:30.
Na miejscu do godz. 3:00 pozostawiono zastęp OSP Dąbie, od 3:00 do 6:00 OSP Goląsza Brzękowice celem dozorowania pogorzeliska.
W akcji udział wzięło łącznie 29 zastępów PSP, 12 zastępów OSP, 2 patrole Policji, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe.<< wróć

Copyright © 2010 - 2023 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved