Strażacy i policjanci - inny wymiar bohaterstwa.

Pewien 6-letni chłopiec z St. Cloud na Florydzie był impulsem do innego rodzaju bohaterstwa służb mundurowych.

Glenn Buratti cierpi na łagodną odmianę autyzmu i epilepsję, 8 lutego obchodził swoje szóste urodziny, z tej okazji jego mama Ashlee zaprosiła na przyjęcie urodzinowe całą jego klasę, niestety nikt z 16-u zaproszonych osób nie przyszedł.
Załamana mama podzieliła się tą przykrą i frustrującą wiadomością na łamach Fecbook'a. Wpis ten przeczytali mieszkańcy hrabstwa Osceola na Florydzie.
Dzieci i ich rodzice wzięli sprawy w swoje ręce i przygotowali chłopcu nowe przyjęcie niespodziankę. Ze wsparciem przyjęcia odpowiedziały również służby mundurowe hrabstwa. Na przyjęcie stawili się strażacy z Osceola County Fire Rescue oraz policjanci z Osceola County Sheriff's Office.
Mundurowi przybyli na przyjęcie swoimi wozami z licznymi prezentami dla chłopca. Biuro Szeryfa zorganizowało nawet przelot helikoptera policyjnego na domem Glenna, tak nisko aby ten mógł zobaczyć pilota. Chłopiec, który uwielbia służby publiczne był zachwycony niespodzianką, którą mu przygotowali, dzięki temu chłopiec miał okazję spędzić czas w wozach strażackich, radiowozach policji oraz wozie SWAT. Chłopiec z natury jest nieśmiały, jednak bardzo otwarcie powitał swoich gości.

Każdego dnia służby mundurowe narażają swoje życie pełniąc służbę dla innych, po mimo ciężkiej i bardzo męczącej pracy znaleźli czas na pokazanie innej strony bohaterstwa, poświęcając swój wolny czas pomiędzy interwencjami, aby pomóc i dać uśmiech na twarzy dziecka. Jak widać bohaterstwo ma różne formy i aspekty.<< Aktualności

Copyright © 2010 - 2024 Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice - Żychcice. All Rights Reserved